Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/6662
Назва: Забруднення атмосферного повітря м. Чернівців і показники захворюванності дітей (дані ретроспективного десятирічного дослідження)
Автори: Колоскова, Олена Костянтинівна
Ключові слова: мікроядерний індекс
захворюваність
діти
аерополютанти
микроядерный индекс
заболеваемость
дети
аэрололлютанты
micronuclear index
morbidity
children
air pollutant
Дата публікації: 2004
Видавництво: Вісник наукових досліджень
Короткий огляд (реферат): Проаналізовано динамічні (за 10 років) особливості первинної захворюваності дітей дошкільного віку, які мешкають в регіонах із різним рівнем генотоксичного впливу, у зв'язку із результатами досліджень забруднення атмосферного повітря міста Чернівців аерополютантами (зокрема, пилом, діоксидом сірки, оксидом вуглецю, оксидом та діоксидом азоту, фенолом тощо). Встановлено, що впродовж 10 років спостереження сумарні показники забруднення атмосферного повітря міста складною сумішшю хімічних речовин перевищували показники гранично допустимого забруднення із мінімальними значеннями цього інтегрального показника у 2000 р. та максимальними - у 1999 р. У селітебній зоні міста тільки 5 років з 10 за рівнем забруднення повітря можна вважати безпечними. При цьому абсолютний ризик перевищення середнього для міста показника первинної захворюваності у дітей, які мешкали в зоні підвищеного екогенетичного ризику, склав 35 %, а співвідношення шансів дорівнювало 3,89 (95 % конфіденційний інтервал 1,0-14,8; Р<0,05), Встановлено також, що у 2001 році рівень забруднення повітря за сумарним показником перевищував ГДК у промисловій зоні у 2,01, а у селітебній - лише у 1,08 раза, проте показники первинної захворюваності значно зросли у цей період спостереження в обох клінічних групах. Виявлено також, що впродовж 10-річного терміну спостереження поширеність захворювань серед дітей в регіонах підвищеного мутагенного ризику вірогідно перевищувала результати контрольної групи.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/6662
Розташовується у зібраннях:Статті. Кафедра педіатрії та дитячих інфекційних хвороб

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Sc246.pdf405.91 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.