Abstract:
Акутальність. Вагому роль у розвитку безпліддя відіграють автоімунні процеси, серед яких й ут-ворення аутоантитіл до яєчників.
Мета роботи. Дослідити рівень антиоваріальних антитіл у жінок з безпліддям.
Матеріали та методи. Нами було обстежено 30 жінок, які ми розділили на 2 групи. Першу гру¬пу склали жінки з безпліддям трубного поход¬ження в кількості 20 осіб. Другу групу склали здорові жінки зі збереженою репродуктивною функцією в кількості 10 осіб. Середній вік жінок основної групи не відрізнявся від віку пацієнток контрольної групи. Значне переважання (у 6 разів) кількості жінок, які хворіли хронічним сальпінгоофоритом в основній групі, свідчило про можливість виникнення автоімунного
сальпінгоофориту в даної групи пацієнток. Результати дослідження. При дослідженні було виявлено, що рівень антиоваріальних антитіл був 7,1±0,9, а в основній групі - 4,1±0,5, що в 1,7 раза менше, ніж в контрольній групі.
Висновки. Проаналізувавши рівень антиоварі-альних антитіл у обстежених пацієнток основної групи, нами було виявлено, що підвищення рівня відмічалось у пацієнток із вторинним безпліддям, які не вагітніли більше 5 років, у яких були проведені наступні операції: тубектомія, кістектомія, аднексектомія. Навпаки, знижений рівень антиоваріальних антитіл спостерігався в пацієнток з первинним безпліддям, у яких вагітність не наступала до 5 років, а також у яких були аномалії розвитку матки та міоми матки.