Короткий опис(реферат):
Базисна терапія хворих на лакунарну ангіну ефективно деконтамінує збудники запального процесу (піогенного стрептокока, золотавого стафілокока, ешерихій та інших) або значно знижує їх популяційний рівень, сприяє у частині хворих (від 5,9 до 28,8 %) появі у низькому популяційному рівні автохтонних облігатних біфідобактерій, лактобактерій, лактобацил, слинного стрептокока та пропіоновокислих бактерій. При цьому зростає контамінація слизової оболонки С. albicans, а їх популяційний рівень зростає на 30,5 %.
Комплексна терапія, яка додатково включає аплікацію слизової оболонки ротоглотки біфідумбактерином, також призводить до елімінації збудників запального процесу більш ефективно (Р<0,05) та сприяє ефективному заселенню слизової оболонки автохтонними облігатними біфідобактеріями, лактобацилами, лактобактеріями, слинним стрептококом та пропіоновокислими бактеріями у 25,6% - 92,3 % хворих.
Виявлення у високому популяційному рівні (від 3,71±0,17 lg КУО/ мл до 5,73±0,27 lg КУО/мл) автохтонних облігатних мікроорганізмів слизової оболонки тонзил сприяє зменшенню кількості пацієнтів, у яких виявляються дріжджеподібні гриби роду Candida (з 26,7 % до 15,4 %), а також значному (на 89,6 %) зниженню популяційного рівня С. albicans, що може попередити формування кандидомікозу.