Короткий опис(реферат):
Постановка проблеми. Перші зображення щитоподібної залози можна зустріти в давньоєгипетських і старокитайських скульптурах датуються 2700 роками до нашої ери.
Історіографічна база. Щитоподібна залоза була відома вже авторам давнини і середньовіччя, які хоча і описували зоб і кретинізм, але ще не пов'язували ці захворювання з розладом функції залози.
Мета дослідження – проаналізувати історичні віхи становлення тіреоідологіі.
Висновок. Безумовно, майбутнє розвитку знань в області щитоподібної залози за дослідженнями в галузі генетики захворювань, створення нових препаратів і методів діагностики аутоімунних захворювань щитоподібної залози.
Первые изображения щитовидной железы можно встретить в древнеегипетских и древнекитайских скульптурах датируемых 2700 годами до нашей эры.
Историографическая база. Щитовидная железа была известна уже авторам древности и средних веков, которые хотя и описывали зоб и кретинизм, но еще не связывали эти заболевания с расстройством функции железы.
Цель исследования – проанализировать исторические вехи становления тиреоидологии.
Вывод. Безусловно, будущее развития знаний в области щитовидной железы за исследованиями в области генетики заболеваний, создание новых препаратов и методов диагностики аутоиммунных болезней щитовидной железы.