Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/13540
Название: Взаємозв’язок субклінічних функціональних розладів щитоподібної залози й метаболічного синдрому
Другие названия: ВЗАИМОСВЯЗЬ СУБКЛИНИЧЕСКИХ ФУНКЦИОНАЛЬНЫХ РАССТРОЙСТВ ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ И МЕТАБОЛИЧЕСКОГО СИНДРОМА
INTERCONNECTION OF THYROID SUBCLINICAL DISFUNCTION AND METABOLIC SYNDROME
Авторы: Паньків, Іван Володимирович
Ключевые слова: субклінічний гіпотиреоз
інсулінорезистентність
метаболічний синдром
субклинический гипотиреоз
инсулинорезистентность
метаболический синдром
subclinical hypothyroidism
insulin resistance
metabolic syndrome
Дата публикации: 2017
Издательство: Персоніфікований підхід до менеджменту ендокринних захворювань у загальноклінічній практиці: матеріали наук.-практ. інтернет-конф. з міжнар. уч. – (Чернівці, 8-9 червня 2017 р.). – Чернівці: Медуніверситет, 2017. – С.5-11.
Краткий осмотр (реферат): Мета дослідження – встановлення взаємозв’язку між статтю, віком хворих, масою тіла, показниками вуглеводного гомеостазу і функціональним станом щитоподібної залози (ЩЗ) у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС). Матеріали і методи. Обстежено 248 пацієнтів з ІХС. За рівнем ТТГ в сироватці крові всі обстежені були розділені на чотири групи: перша група – ТТГ<0,4 мМО/л, що відповідає субклінічному тиреотоксикозу, друга група – ТТГ 0,4-2,5 мМО/л, що відповідає нормальним значенням, третя група – ТТГ 2,5-4,0 мМО/л, що відповідає пограничним значенням, четверта група – ТТГ>4,0 мМО/л, що відповідає субклінічному гіпотиреозу. Результати. У більшості обстежених (62,5%) відзначався нормальний рівень ТТГ (середнє значення 1,69±0,31 мМО/л). У 7,3% пацієнтів виявлений низький рівень ТТГ, що відповідає субклінічному тиреотоксикозу. У 9,3% пацієнтів, включених в дослідження, виявлений явний гіпотиреоз. Висновки. Наростання рівня ТТГ в сироватці крові асоціюється з жіночою статтю, більш старшим віком і підвищенням ІМТ. При проведенні кореляційного аналізу виявлений достовірний позитивний зв’язок між ІМТ і рівнем ТТГ (r=0,17; р<0,006). Рівень ТТГ в сироватці крові обстежених з ІХС тісно взаємозв’язаний з ІМТ і наявністю у хворих порушень вуглеводного обміну. Показник інсулінорезистентності був максимальним в групі хворих на ІХС з ожирінням. Зниження функціональної активності ЩЗ потенціює процеси, які лежать в основі метаболічного синдрому.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/13540
Располагается в коллекциях:Статті. Кафедра клінічної імунології, алергології та ендокринології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
selection_1.pdf1.58 MBAdobe PDFЭскиз
Просмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.